Tuttosprot – Ibrahimovic, dëmtimi nuk është aq i rëndë. Data e mundshme e kthimit

2020 i Zlatan Ibrahimovic, papritur, përfundoi atë mbrëmje nëntori në Napoli, kur ai udhëhoqi Milanin me një dygolësh fantastik.

Së pari ndalesa e gjatë për dëmtimin pas kofshe, pastaj lajmet për sufuzionin hemorragjik në pulpë. Ibra duhej të kthehej sot kundër Sassuolo, por ai do të duhet të shtyjë gjithçka për në janarin e ardhshëm.

Sipas asaj që shkruan Tuttosport sot, megjithatë, problemi i muskujve të Ibrahimovic duket më pak serioz se sa pritej.

Kjo nuk do të thotë që suedezi do të jetë gati në një kohë rekord, pasi ai do të duhet ende të kontrollohet para fundit të vitit. Por kthimi i tij nuk duket aq larg.

Shumë ishin të tmerruar nga ideja që duhet të prisnin të shihnin Ibrahimovic në më shumë se një muaj, me Milanin të detyruar të bënte pa drejtuesin e tij për rreth dhjetë ndeshje.

Por nëse indikacionet optimiste konfirmohen, Ibra tashmë mund t’ia dilte për ndeshjen e madhe me Juventusin.

Në këtë rast sulmuesi do të humbasë vetëm ndeshjen e parë në 2021, atë kundër Benevento më 3 janar, do të ishte lajm super pozitiv.

Sidoqoftë, shumë do të varet nga kontrollet rutinë pasuese. Pulpa është një zonë shumë delikate e muskujve dhe, duke pasur parasysh dëmtimet e mëparshme, Ibra do të duhet të shërohet me të gjithë kujdesin e nevojshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu