Tuttosport “trondit”: Milan, zbulohet plani për Belotti falas!

“Rinovimi i Belotti nuk mund të presë”, shkruan Tuttosport këtë mëngjes, duke nxitur presidentin e Torino Urbano Cairo të fillojë një negociatë të vërtetë për të zgjatur marrëveshjen me kapitenin e tij.

Kontrata e lojtarit skadon në 2022 dhe për këtë arsye nga shkurti i të njëjtit vit, ai do të jetë në gjendje të bie dakord për një transferim falas me një klub tjetër në mungesë të kontratës së re.

Milan, përpara të gjithëve, e ka ndjekur atë për disa kohë dhe gjithashtu mund të vendosë të rinovojë Ibrahimovic për një vit dhe pastaj të përqendrohet te “Gallo” në një transferim falas nga viti pasues…

Në realitet, Roma dhe Napoli gjithashtu e ndjekin atë me interes, së bashku me Atletico Madrid, Chelsea dhe Everton.

Ai kurrë nuk e ka ekspozuar veten, ka preferuar të heshtë publikisht, edhe nëse privatisht i raporton dëshirat ose kërkesat e tij disa herë te drejtori sportiv Vagnati që ia përcjell presidentit më pas.

Sulmuesi nuk e bën atë thjesht çështje parash, por edhe ambicie. Të cilat për momentin kanë mbetur të fshehura pas projekteve të paqarta teknike me rezultate të dobëta…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu