Tuttosport: Szoboszlai i hap deren Milanit. Ja dhe emrat e tjere per mesfushen

Per disa dite, emri i tij eshte lidhur me Milanin, por tashme ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar i interesit te kuqezinjve per Dominik Szoboszlai, mesfushorin 19 vjecar te Salzburg. Per kete, ka qene vete lojtari i cili u shpreh ne nje interviste per kanalin zyrtar te klubit austriak, i cili tha: “Ne kete moment nuk mund te them asgje per interesimin e Milanit. Nese shkoj do te thote qe ka qene e shkruar. Vendimi perfundimtar varet nga une, por kam gjithashtu oferta te tjera. Une do te bej zgjedhjen qe mendoj se eshte me e mira per karrieren time “.

Tuttosport raporton kete mengjes, se pas fjaleve te tij, Szoboszlai i hap deren Milanit. Profili i tij, nder te tjera, duket i persosur per menaxhmentin si per buxhetin ashtu edhe ne aspektin teknik. Sidoqofte, kuqezinjte do te duhet te jene vigjilente ndaj konkurrences, per me teper nga nje skuader italiane. Lazio e ka ndjekur prej kohesh dhe Tare ka pasur kontakte me rrethin e hungarezit.

Ne kete menyre Milani mbetet prapa, por mund te luaje karten e rednesishme si ate te Ralf Ragnick. Nese gjermani behet trajneri i kuqezinjve, do te ishte nje avantazh per te marre sherbimet e Szoboszlait, pasi ai e njeh te riun shume mire duke qene se eshte shefi i zhvillimit te sportit dhe futbollit te grupit Red Bull.

Ne mesfushe, per me teper, do te kete shume hapesire ​​duke marre parasysh largimet thuajse te sigurta te Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura dhe nje lamtumire te mundshme te Frank Kessie. Ne kete menyre – shton Tuttosport – emri i Szoboszlai i shtohet listes se emrave te tjere qe Milani kerkon te perforcoje mesfushen, si: Sandro Tonali, Teun Koopmeiners nga Az Alkmaar, Samuele Ricci nga Empoli dhe Luis Florentino nga Benfica.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu