Tuttosport – Milan, Mendes shtyn të sjellë James Rodriguez: dyshimet e Djallit!

Me shitjen e Jens Petter Hauge te Eintracht Frankfurt, Milani së shpejti do të ketë burime të reja financiare në dispozicion për mesfushorin sulmues i cili do të duhet të zëvendësojë Hakan Calhanoglu.

Emrat që qarkullojnë janë gjithmonë të njëjtë: i preferuari është Hakim Ziyech i Chelsea, Ilicic, Vlasic, Ceballos dhe Isco gjithashtu pëlqehen, por ai që mund të arrijë me kushte më të mira ekonomike mund të jetë James Rodriguez.

Edicioni i sotëm i Tuttosport e raporton këtë mëngjes, duke shpjeguar se agjenti i tij Jorge Mendes është në raporte të shkëlqyera me menaxherët e Rossonerëve dhe po bën presion për të sjellë klientin e tij në Milanello.

Prokurori i mirënjohur portugez, pas lamtumirës së Ancelottit, dëshiron ta largojë kolumbianin nga Evertoni dhe për këtë arsye ai do t’i propozonte vazhdimisht Milanit i cili është gjithmonë në kërkim të një mesfushori të ri sulmues.

Ditët e fundit, James gjithashtu i ka shkelur syrin Italisë dhe kampionatin italian, i vetmi kampionat evropian i nivelit të lartë që mungon në karrieren e tij.

Milani po e vlerëson me kujdes profilin e tij pasi ka disa dyshime në lidhje me forcën fizike të kolumbianit, i cili, megjithatë, do të ishte i gatshëm të ulte pagën e tij dhe të “vendosej” për një kontratë me vlerë 5 milionë euro në sezon.

Nga ana tjetër, nuk duhet të ketë probleme të mëdha në gjetjen e një marrëveshjeje me Everton, i cili e kishte marrë atë falas një vit më parë nga Real Madrid dhe për këtë arsye ndoshta mund të pajtohej me një shumë të përballueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu