Tuttosport: Milan pas sulmuesit holandez per te zevendesuar Ibrahimovic

Duke pasur parasysh paqartesite per te ardhmen e Ibrahimoviçit, Milan po kerkon emra te rinj per sulmin . Nder profilet qe menaxhmenti kuqezinj me se shumti i pelqen, raporton “Tuttosport “, eshte Myron Boadu, sulmuesi holandez i lindur ne vitin 2001 i AZ Alkmaar, i cili per kete sezon ka shenuar 20 gola dhe ka dhene 13 asiste ne 39 ndeshje ne total.

I riu holandez vleresohet rreth 20 milion euro, megjithate, bomberi i ri i nen patronazhin e Raioles eshte ne radarin e klubeve te medhaja evropiane perfshire dhe Juventusin. Ne javet e ardhshme, agjenti do te duhet te takoje zyrtaret e Milanit per te folur per çeshtje te ndryshme, kryesisht rinovimet e Donnarumma dhe Ibrahimoviç, dhe per kete arsye mund te jete gjithashtu nje mundesi e mire per te folur per sulmuesin holandez te Az Alkmaar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu