Tuttosport-Milan ne sulm vetem emra me peshe Dzeko, Morata Depay emrat me perfolur!

Reparti qe ka me shume nevoje per perforcime eshte ai i sulmit, ku emri me i lakuar eshte Alvaro Morata sulmuesi i Chelsea qe u kerkua nga Milan dhe sezonin e kaluar. Pavarsisht moshes se re Morata ka nje eksperience te madhe ne arenen nderkombetare me Real Madrid dhe Juventus ku ka luajtur ndeshje te rendesishme.
Por dhe emri Edin Dzeko qarkullon ne zyrat e Casa Milan, ndersa ne krah te sulmit nje profil perfekt eshte emri i Mephis Depay i Lion.
Sapo te merret vesh sanksionet e UEFA rreth Fair Play Financiar ne fund te majit atehere do programohet buxheti qe do te kete ne dispozicion DS Mirabelli per te kompletuar me elementet e duhur skuadren. Nqs Gattuso kerkon te arrije Champions sezonin tjeter atehere duhen perforcime e duhura dhe te rendesishem ne cdo repart!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu