Tuttosport Milan me Gattuso nje faze per Champions!

Milan ishte mesuar per te tjera objektiva ne sezonet e kaluar por kete vit duhet te gezohet te pakten duke pare si u mbyll faza e pare me nje vend ne Europa League, dhe eshte akoma ne loje per vendin e 6 qe te dergon direkt ne grupet e Europa League me nje ndeshje te fundit kunder Fiorentina.

Por fale Rino Gattuso Milan qe nga humbja ne ndeshjen kunder Atalanta ne dhjetor dhe deri ne barazimin e fundit po me Atalanta Milan ka grumbulluar 37 pike ku jane 10 fitore 7 barazime dhe vetem 3 humbje ku vetem Juve 48 pike dhe Napoli 43 pike kane bere me mire se kuqezinjte.

Sipas Tuttosport edhe pse rezultatet pozitive nuk e ndihmuan Milan per nje vend ne Champions duhet thene se dhe nje vend ne Europa League pa Gattuso do te ishte akoma me veshtire..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu