Tuttosport – Milan, marrëveshja u arrit! Lojtari pritet të zbarkojë në Itali dhe gati për Sampdoria

Do të jetë një javë shumë e nxehtë për tregun e transferimeve të Milanit ajo që sapo ka filluar. Kuqezinjte, duke pritur për të filluar sezonin zyrtar në Serie A, janë duke punuar në disa tavolina për të përmirësuar dhe formuar skuadrën në dispozicion të Stefano Pioli.

Sipas Tuttosport, në orët e fundit Paolo Maldini dhe klubi kanë arritur një marrëveshje për një goditje të rëndësishme në mesfushë. Milan është duke mbyllur praktikisht për blerjen e Yacine Adli, një talent franko-algjerian në fuqi te Bordeaux.

Një emër që është ndjekur fort javët e fundit dhe që duket gjithnjë e më afër Milanit. E përditshmja sportive madje flet sot për një zbritje të afërt të Adli në Itali, duke pasur parasysh se kuqezinjtë do të kishin gjetur një marrëveshje përfundimtare me klubin e tij aktual.

Lajmi shumë optimist i nisur nga Tuttosport sugjerohet nga drita jeshile e Bordeaux. Pas ditëve të negociatave në distancë, menaxherët e Milanit do t’i kishin bindur ata të klubit francez me një ofertë që padyshim është e domosdoshme.

Në pjatë një shifër afër 10 milionë eurove. Ende është e paqartë nëse ato përfshijnë shpërblime ose nëse është një propozim i thatë.

Bordeaux e konsideron Adli një burim të skuadrës së tyre, por ata e dinë mirë se ata nuk mund ta mbajnë atë për një kohë të gjatë duke pasur parasysh presionin e klubeve shumë më prestigjioze.

Sot Bordeaux duhet të autorizojë klasën 2000 për të fluturuar drejt Milanos, ku Adli do të kryejë ekzaminimet e zakonshme mjekësore para nënshkrimit zyrtar me Milanin.

Së shpejti, mesfushori polivalent do të fillojë aventurën e tij në Serie A dhe madje mund te zbrese ne fushe qe ne sfiden ndaj Sampdoria.

Një goditje e mirë në perspektivë, por sigurisht Pioli do të jetë në gjendje të përdorë francezin menjëherë në tabelën e tij taktike të shahut.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu