Tuttosport: Maldini takon Cairo, tavolina “e nxehtë” me dy emra

Gazeta ‘Tuttosport’  sot kujton se si Milan dhe Torino kanë një bisedë ende të hapur në tregun e transferimeve në lidhje me Soualiho Meïte.

Mesfushori francez, i lindur në 1994, në fakt u bashkua me kuqezinjtë janarin e kaluar nga klubi granata: i vetmi lojtar që Djalli ka huazuar nga një klub italian dhe pa mundësi blerje.

Ekziston një e drejtë blerje, në favor të Milanit, e vendosur në 8 milion euro.

Por, a ka ndërmend Djalli të shlyejë kartonin e ish-futbollistit të Bordeaux dhe Monacos?

Në Casa Milan, për momentin, po konsiderohet dhe reflektohet. Meite, deri më tani, ka arritur në 15 paraqitje me Milanin midis Serie A (10), Europa League (4, gjithmonë titullar) dhe Coppa Italia (një) dhe duket se po rritet në periudhën e fundit.

Prandaj, në disa kohë (drejt fundit të sezonit) është planifikuar një takim midis kuqezinjve dhe ekipit granata për të bërë një vlerësim të situatës së Meite dhe, pse jo, ndoshta flitet për Ëilfried Singo, një tjetër lojtar që Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Por, nuk përjashtohet një sondazh edhe për Belottin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu