Tuttosport: Juventusi fut “hundët” te objektivi i Milanit: situata!

Mesfusha e Milanit nuk është ende e plotë. Rossonerët, sipas të gjitha gjasave, do të vendosin edhe për një tjetër mesfushor përpara se të mbyllet merkato.

Aktualisht në skuadër janë, sigurisht, Franck Kessie – Milani shpreson të zgjidhë çështjen e rinovimit para fillimit të kampionatit, por çfarëdo që të ndodhë, afrikani do të jetë sezonin e ardhshëm – dhe Ismael Bennacer.

Këta janë dy titullarët, por do të ketë një shans që Sandro Tonali të tregojë veten. Ka shumë ndeshje dhe Stefano Pioli ka treguar se ai di të drejtojë njerëzit e tij.

Pasi ka filluar përgatitjet, që nga dita e parë, me Milanin, sigurisht që Tonali do të jetë më gati, i cili synon të ndërtojë një rol kryesor.

Një tjetër futbollist që dëshiron të rifitojë besimin e  Milanit është Tommaso Pobega. i kthyer nga një sezon super pozitiv me fanellën Spezia, mesfushori i rritur te Akademia kuqezi do të përdorë çdo mundësi për të bindur Piolin dhe menaxhmentin që të vërë bast për të.

Tashmë kundër Pro Sesto, ai ishte protagonist i një loje të shkëlqyeshme dhe ka hedhur poshtë disi thashethemet se ata ende do ta donin atë larg.

Në fund ai duhet të mbetet, gjithashtu falë aftësisë së tij për të shënuar, diçka e rrallë për një mesfushor këto ditë.

Atalanta do të refuzohet, përveç ofertave të bujshme.

Përtej Tommaso Pobega, ardhja e një mesfushori tjetër nuk mund të përjashtohet, në funksion të largimit të Bennacer dhe Kessie për Kupën e Afrikës, gati 1 muaj në janar.

Kushtojini vëmendje pistës Bakayoko, që mund të hapet në gusht. Chelsea duhet të bindet ta shesë atë, edhe një herë, në huazim (rinovimi është i nevojshëm fillimisht).

Ndërkohë, megjithatë, sipas Tuttosport, francezi do të kishte përfunduar në fokusin e Juventusit, i gatshëm të sfidonte Milanin për ta sjellë atë përsëri në Itali.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu