Tuttosport-Ja plani per te arritur te Dzeko!

Nje bomber me 15-20 gola ne sezon, kjo eshte kerkesa e Gattuso per sezonin e ri dhe nuk eshte ndonje cudi kjo kerkese duke pare kete sezon ku goleshenuesi me i mire eshte Cutrone me 8 gola ne Seria A.
Edin Dzeko eshte emri me i lakuar ne ambjentet e Milan dhe nje nga objektivat kryesore.
Por per te arritur te sulmuesi Romes sipas Tuttosport celsi transferimit mund te jete Carlos Bacca i cili ka nje klauzole prej 15 milion eurosh dhe Villareal nuk eshte bindur akoma per te kryer transferimin e tij.
Carlos eshte nje lojtar i preferuar i Monchi drejtorit sportiv te Romes i cili te Sevilla ishte ai qe e transferoi ne Spanje me pas per ta shitur te Milan per 30 milion euro, megjithate mbete cdo gje per tu pare pasi dhe Villareal nuk eshte e perjashtur nga mundesia qe te mbaje sulmuesin Kolumbian!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu