Tuttosport i bindur: Sot Pioli dhe Milani nuk mund të bëjnë pa të!

Përsëri Diaz, gjithmonë Diaz. Është momenti i tij magjik, pa nëse apo pse…

Siç raportohet nga Tuttosport, talenti spanjoll po merr gjithnjë e më shumë lidershipin e Milanit. Pioli i kishte dhënë pushim, por në fund ai u detyrua ta hidhte në fushe për të zgjidhur një çështje që ishte bërë me gjemba.

Një shkëndijë ishte e mjaftueshme për Brahim, një top i vetëm i mirë për t’u marrë dhe praktika ne La Spezia e mbyllur me tre pikë të çmuara.

Hyrja e Diaz, pas barazimit të skuadrës vendase, e ka (ri) transformuar ekipin. Me numrin dhjetë në fushe, në fakt, Milani menjëherë dha ndjesine se ishte në gjendje të fitonte lojën dhe ta vinte kundërshtarin në litarë duke e goditur…

Dhe kështu ishte. Goli i shënuar katër minuta nga fundi ishte i një rëndësie themelore dhe konfirmoi se sa vendimtar është spanjolli, një mesfushor i vërtetë sulmues me cilësi të madhe, për grupin…

Brahim është një futbollist mbi të cilin bazohet paparashikueshmëria e manovrës sulmuese të Milanit, sepse ai di si ta qepë atë dhe ta përfundojë atë.

Me pak fjalë, Diaz është një faktor: mesfushori sulmues iberik është rritur në mënyrë eksponenciale edhe nga pikëpamja e karakterit dhe personalitetit. Sot Pioli nuk mund të bëjë pa të…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu