Tuttosport Elliot garancia e Milan!

Sipas asaj qe shkruan sot Tuttosport Elliot eshte nje garanci per Milan. Pas huazimit prej 303 milion euro per mbylljen e tratatives Fondi Amerikan do te jape dhe 35 milion euro per menaxhimin e klubit dhe do te nenshkruaje zhvillimin e planit financiar. Grupi i Paul Singer nuk kerkon aspak qe klubi kuqezi ti ulet vlera dhe per kete motiv do te beje te pamunduren qe Milan mos te perjashtohet nga Kupat e Europes.

Ne Casa Milan jane te sigurte qe do tja dalin ne ne gjyqin e qershorit megjithate nuk do ta lene me aq pasi nese ndodh me e keqja perjashtimi nga Kupat e Europes Milan eshte gati ta coje deri CAS te Loussane!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu