TS: “Takimi me Maldinin në Casa Milan! Tomorit iu shpjeguan disa gjëra nga drejtuesi”

Milani ka disa situata të pasigurta për të vlerësuar në funksion të sezonit të ardhshëm.

Në rrezik nuk janë vetëm rinovimet kontraktuale, por edhe huazimet mbi të cilat ekziston e drejta e blerjes.

Njëri është Fikayo Tomori, i cili arriti në huazim me një opsion blerje të vendosur në 28 milion euro.

Një shifër shumë e lartë dhe që Chelsea nuk duket shumë i gatshëm për të negociuar. Mbrojtësi anglo-kanadez bëri shumë mirë në pjesën e tij të parë të përvojës me kuqezinjtë, por në ndeshjet e fundit ai ka të paktën dy gola në ndërgjegjen e tij.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se tendenca për të konfirmuar Tomorin ende mbizotëron te Milani.

Por duhet të merret parasysh edhe vendosja përfundimtare e ekipit në renditjen e Serie A.

Pa kualifikim në Ligën e Kampionëve, blerja do të bëhej më i vështirë.

Tomori shkoi në Casa Milan dje pasdite për të takuar Paolo Maldinin dhe Frederic Massara. Sipas Tuttosport, qëllimi i dy menaxherëve ishte të stimulonin lojtarin në funksion të sprintit të fundit të kampionatit.

E nevojshme për mbrojtësin që të mos mendojë për atë që do të ndodhë por të fokusohet në fushë për të mos patur luhatje përqendrimi si te golat e Mattia Destro, Giacomo Raspadori dhe Joaquin Correa.

Zinxhiri i gabimeve duhet të ndalet absolutisht.

Tomori e di se ai duhet të përmirësojë performancën e tij për të fituar të drejtën e blerjes.

28 milion nuk janë pak dhe, siç u përmend më parë, Chelsea duket se nuk dëshiron të japë zbritje.

Pra, normale që ai duhet të bëjë më shumë për të merituar qëndrimin, sidomos sepse klubi i dha besim duke ulur kapitenin në stol.

Nëse Tomori përmirëson performancën e tij, atëherë dyert e shpengimit do të hapen me vendosmëri.

Duke përjashtuar faktin se kualifikimi për në Ligën e Kampionëve mbetet një faktor shumë i rëndësishëm, sepse kjo do të lejonte që klubi të ketë një buxhet shtesë për tregun e ardhshëm të transferimeve dhe në përgjithësi për të përmirësuar bilancin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu