TS | Takimi i dikurshëm nuk ishte thjesht kot…! Pa rinovim: Milani sfidon Tottenhamin

Çështja e rinovimit, me lojtarët që skadojnë më 30 qershor 2022, është një problem që bashkon disa skuadra, në Itali, por jo vetëm…

Çështja Franck Kessie gjithnjë e më shumë duket se gjurmon një histori të parë tashmë në Milano, që lidhet me Donnarumma ose Calhanoglu. Do të kishte gjithashtu kohë për të gjetur një marrëveshje, por të gjitha lene të mendojmë se mesfushori, pavarësisht fjalëve të tij, tashmë ka bërë një zgjedhje…

Në ekipet e tjera, situata të ngjashme përjetohen, por ku rezultati mund të jetë i ndryshëm. Në Romë, për shembull, duket qartë se në fund, nënshkrimi i Pellegrinit do të arrijë.

Gjithçka për të kuptuar, megjithatë, mbi të ardhmen e Lorenzo Insigne. Dje, siç dëshmuan imazhet nga Calciomercato.it, pati një takim midis agjentit Pisacane dhe Aurelio De Laurentiis. Rruga përpara, në këtë rrethanë, duket e gjatë, por kufijtë për një rezultat të mirë janë ende…

Në të ardhmen e Insigne, pra, duket se ende ekziston Napoli, por nuk mund të përjashtohet që në fund negociatat të mos përfundojnë. Në këtë forme, lojtari do të çlirohej në zero, duke u bërë tërheqës për shumë ekipe.

Në të kaluarën, emri i Insigne ishte i lidhur fort me Milanin, gjithashtu për shkak të një takimi të agjentit në Casa Milan me drejtuesit e Rossonerëve. Tuttosport konfirmon se Djalli po vazhdon të monitorojë situatën, si Tottenham.

Është e qartë se nëse Milani vërtet vendosi të përqëndrohet te Insigne, diçka në sulm duhet të rishikohet: lojtari, nuk është sekret, shprehet në maksimum në anën e majtë të fushës, një pozicion në të cilin Rafael Leao gjithashtu jep më te miren, si dhe Ante Rebic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu