TS: “Sjellja dhe potenciali i pashprehur njësoj, Leao drejt rrugës së Niang?”

Në pritje të Leao. Nuk është titulli i një filmi, por realiteti i fakteve. Milani, në fakt, ende është duke pritur që sulmuesi portugez të “shpërthejë” në fushë, në kuptimin e mirë (dhe futbollistik) të termit.

Rafa është i ri dhe ka potencial të madh, por në këto dy sezone në Itali ai nuk ka qenë në gjendje të rritet, madje as të piqet…

KARAKTERI – Përtej aspektit thjesht tekniko-taktik (kapërcimi nga Ligue 1 në Serine A nuk është kurrë i lehtë), janë qëndrimi dhe sjellja që jo të duhurat.

Leao ishte padyshim zhgënjim për shumë, shumë mundësi të dhëna nga Stefano Pioli (i cili gjithmonë e ka mbrojtur dhe inkurajuar atë), i flakur menjëherë me shfaqje seriozisht të pamjaftueshme.

E fundit me Cagliari, të dielën e kaluar: një kohë e tërë pa bërë asgjë.

SI NIANG? – Shkurtimisht, siç thekson Tuttosport, askush nuk ka arritur të ndryshojë kokën e Leao, i cili duket gjithnjë e më shumë si Niang, i cili gjithashtu u bashkua me kuqezinjtë me etiketën e talentit.

Pëlqehet apo jo, dy lojtarët duket se kanë një histori të ngjashme dhe të njëjtën forcë të patreguar. Shpresa e Milanit, natyrisht, është që Rafa të mos rimarrë karrierën e kolegut të tij franko-senegalez, tani jashtë rrethit të madh (aktualisht i huazuar te Al-Ahli) pavarësisht se është ende 26 vjeç…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu