TS: Rinovimi, kërkesa e parë e Kessie nuk tremb drejtuesit kuqezi!

E përditshmja ‘Tuttosport’ sot bëri një përmbledhje të situatës në lëvizjet e merkatos së Milanit.

Së pari, duke filluar me disa ngjarje që do të zgjidhen në kohën më të shkurtër të mundshme. Të tilla si, për shembull, ato që kanë të bëjnë me rinovimin e kontratës së Gianluigi Donnarumma, Zlatan Ibrahimović dhe Hakan Çalhanoğlu, kontratat e të cilëve skadojnë më 30 qershor të këtij viti.

Kontrata e Franck Kessié me Djallin do të skadojë më 30 qershor 2022. Por mesfushori, mbi të gjitha, mbase, është bërë thelbësor për Milanin e Stefano Pioli në këtë vit të fundit. Në të gjitha aspektet një lider. Aktualisht merr 2.2 milion euro neto në sezon. Ditët e fundit, George Atangana, agjenti i tij, ishte në ‘Casa Milan’ për një takim të parë mbi rinovimin e kontratës.

Agjenti i kërkoi Kessié që paga e klientit të tij të rritet në 5 milion euro neto në vit. Shifër e lartë, por ka kohë dhe mënyrë për ta paraqitur atë për të gjetur një marrëveshje.  në fakt, nuk ka ndërmend të heqë dorë nga tanku i tij afrikan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu