TS: Raiola i telefonon mjekut “magjistar” në Amerikë! Çfarë fshihet pas problemit të Ibrahimovic?

Një sezon shumë i trazuar nga dëmtimet për Zlatan Ibrahimovic, i cili u dëmtua kundër Juventusit. Problem në gjurin e majtë dhe kampionati mund të quhet i mbyllur…

Qendërsulmuesi suedez humbi ndeshjen kundër Torinos dhe me siguri do të mungojë përsëri të dielën kundër Cagliari.

Stefano Pioli tregoi shpresë për Atalanta-Milan, por shanset për një rikthim në Bergamo janë ende të vogla. Trajneri tha se gjatë fundjavës do të ketë një kontroll të ri në gjurin e lojtarit dhe më pas situata do të kuptohet më mirë.

Sot gazeta Tuttosport zbulon se Mino Raiola të hënën thirri Volker Mushal, një kirurg i cili operoi Ibrahimovic në maj 2017 pasi ndodhi çarja e ligamentit të kryqëzuar në gjurin e tij të djathtë ndërsa ai ishte i veshur me fanellën e Manchester United.

Një dëmtim serioz që dukej se i dha fund karrierës së lojtarit, i cili në vend të kësaj u rikuperua dhe u kthye të luante në nivele të mira.

Shumë merita shkojnë për Mushal, i cili, së bashku me Freddie Fu, kryen një operacion të përsosur kirurgjik.

Raiola e thirri atë në Pittsburgh dhe mjeku i tha po një udhëtimi në Evropë për të kontrolluar gjurin e majtë të Zlatan.

Konsultimi duhet të bëhet në Francë ose në Monte Carlo. Jo në Romë, ku Universiteti i Qendrës Mjekësore të Pittsburgh ka selinë e saj italiane.

Fakti që kirurgu që operoi Ibra-n katër vjet më parë është thirrur mund të nënkuptojë se situata është më delikate sesa ajo që zbuloi Milani. Sidoqoftë, duhet të presim për kontrollet e radhës për të marrë një pamje më të qartë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu