TS: “Milani kritikohet por deri tani ka shpenzuar më shumë se kushdo. Kësaj do t’i shtohet edhe Tonali…”

Milani shpenzon. E bën këtë me masë, duke shmangur humbjet dhe shpenzimet e ekzagjeruara, duke peshuar mirë çdo zgjedhje, duke vlerësuar edhe investimin më të vogël me vëmendjen më të madhe.

Ashtu siç duhet të jetë. Pavarësisht kritikave, klubi kuqezi – siç thekson Tuttosport – tashmë ka investuar 46 milion euro në këtë merkato, i cili ndër të tjera u hap zyrtarisht sot.

Askush në Serie A nuk ka shpenzuar aq shumë sa Milan deri më tani. 3 milion eurot e fundit të disbursuara janë ato që i shkojnë Real Madridit për huazimin e rëndë të Brahim Diaz, një lojtar që klubi i Milan do të jetë në gjendje të blejë përfundimisht në fund të sezonit 2021-22 duke paguar 19 milion euro të tjerë në arka e Blancos.

Prandaj, Milan, tashmë është zotuar për 65 milion euro në këtë merkato: shumës së vendosur për Diaz, në fakt, ne duhet t’i shtojmë 15 milion (13 plus 2 bonuse) për portierin Maignan dhe 28 për blerjen e Tomorit.

Dhe kini kujdes: në orët e ardhshme lojtarët e blerë mund të bëhen katër.

Maldini dhe Massara, në fakt, janë gati të përcaktojnë marrëveshjen e Tonali. Qëllimi është të mbyllet deri nesër: Brescia duhet të marrë 10 milion euro në dorë plus kartonin e të riut Olzer, me vlerë 5 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu