TS: Milan, Theo Hernández midis vlerës në rritje dhe ndryshimit të kontratës!

Tuttosport  ndalet te vlerësimet e futbollistëve dhe mes tyre sidomos te Theo Hernandez.

Në dy sezonet e fundit, në mënyrë të pashmangshme, francezi ëshë rritur në vlerësimin e kartonit të tij në mënyrë eksponenciale.

I paguar 20 milion euro nga Milani në verën e vitit 2019, sot, në ekuilibër, Theo Hernández tashmë vlen më shumë se dyfishi…

Vlera e tij aktuale do të ishte rreth 50 milion euro. Kjo sepse ai tashmë e ka provuar veten të jetë një lojtar vendimtar dhe i fortë për Djallin.

Por, në të njëjtën kohë, ai ende ka shumë hapësirë ​​për përmirësim. Milani i Stefano Pioli, i cili luan në një mënyrë shumë sulmuese dhe për këtë arsye në përputhje me karakteristikat e tij, lejoi që numri 19 të shpërthente.

Theo Hernández është nën kontratë deri më 30 qershor 2024 dhe ka deklaruar se ai dëshiron të qëndrojë në Milano për një kohë të gjatë.

Por nuk përjashtohet që, në të ardhmen e afërt, agjenti i tij, Manuel García Quilón, të mos shkojë në ‘Casa Milan’ për të rishikuar diskutimin e marrëveshjes aktuale. Me një rritje konsekuente të pagës që sot është vetëm 1.5 mln euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu