TS | Milan-Pobega, vendimi thuajse është marrë! Kjo edhe sepse UEFA…

Tommaso Pobega ngjitet në pozicione. Mesfushori i lindur në 1999 po merr konfirmimin në fushë në Milanello. Lojtari mund të jetë kështu një pjesë integrale e grupit të Stefano Pioli për sezonin 2021/2022.

Milani nuk ka ndërmend të privojë veten nga Pobega, i cili sapo është kthyer nga një sezon i shkëlqyer me fanellën e Spezia në huazim.

Atalanta u përpoq, por pa paraqitur atë ofertë e aftë të bindte Milanin.

Rossonerët nuk duan të shesin një lojtar, i cili mund të ndjeke ne te ardhmen hapat e Locatelli dhe Pessina, të cilët tani kanë vlerësime prej rreth 30/40 milion euro.

Një lamtumirë e re për Milanin, pra, do të jetë vetëm në huazim. Ne do të duhet të presim për të parë nëse kjo hipotezë do të kthehet në modë.

Tuttosport, në stendat e lajmeve këtë mëngjes, konfirmon atë që është shkruar: në fund Pobega mund të qëndrojë me të vërtetë.

Nëse një mesfushor i ri arrin para mbylljes së tregut të transferimeve, Spezia mund të mirëpresë kthimin e italianit ne huazim.

Deri më sot, nuk është e qartë nëse Milani do të jetë në gjendje të përdorë një element të ri për t’u bashkuar me Franck Kessie, Ismael Bennacer dhe Sandro Tonali.

Emri për t’u mbajtur nën vëmendje vazhdon të jetë i Bakayoko, por Chelsea duhet të japë drite jeshile per huazimin, sigurisht pas rinovimit pasi kontrata i skadon vitin tjeter.

Kamara është gjithashtu në fletoren e Maldinit, me vlerë 20 milion euro, pavarësisht se kontrata skadon më 30 qershorin e vitit te ardhshem.

Sidoqoftë, nuk mund të përjashtohet plotësisht që Pobega mund të mbetet edhe me ardhjen e një mesfushori tjetër.

Kuqezinjt, në fakt, duhet të bejne llogarite me Kupën e Afrikës, e cila do të marrë Bennacer dhe Kessie per ndoshta gati 1 muaj, dhe me listat që do t’i dorëzohen UEFA-s, duhen 4 lojtarë që janë rritur në Akademi dhe Pobega mund të jetë njëri prej tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu