TS | “Kujdes ata të tre! Nga 15 gola kanë gisht te 12…”

Në këtë moment treshja e përbërë nga Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz dhe Rafael Leao është ajo titullare e Milanit të Stefano Pioli: të tre patën një fillim të shkëlqyeshëm të sezonit, aq sa u bënë drejtuesit e Djallit duke pritur shërimin të Zlatan Ibrahimovic dhe të kthimit në gjendje të Olivier Giroud…

PESHA OFFENSIVE – Tuttosport raporton se tre djemtë e vitit 1999, nga pesëmbëdhjetë golat e shënuar deri më tani nga skuadra Rossoneri midis kampionatit dhe Ligës së Kampionëve, kanë pasur ndikim në dymbëdhjetë gola.

Një numër që nxjerr në pah peshën sulmuese të Saelemakers, Diaz dhe Leao, të cilët tani janë tre pikat e forta të Milanit të Piolit, megjithëse me karakteristika të ndryshme: belgu dhe spanjolli, për shembull, janë dy shigjeta qe levizin dhe që kurrë nuk i japin pikë referimi kundërshtarit dhe shpesh ndryshojnë pozicione, ndërsa portugezi është nje talent i madh dhe sfidues një kunder një, por ai preferon të qëndrojë në fushën e tij në të majtë…

Të tre krijuan një marrëdhënie të shkëlqyeshme edhe jashtë fushës dhe kjo gjithashtu ndihmoi në përmirësimin e mirëkuptimit në fushë: Alexis, Brahim dhe Rafael po kërkojnë njëri -tjetrin dhe e gjejnë veten mrekullisht në fushë dhe kjo lumturon Piolin.

Rruga e tyre e rritjes po vazhdon me një ritëm të madh dhe gjithashtu të dielën në ndeshjen kundër Atalantës do të jetë në dorën e tyre që të udhëheqin sulmin…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu