TS: Ilicic gjithmonë në radarin kuqezi. Kushton 8-10 milion, Maldini dhe Massara kanë dy dyshime

Josip Ilicic of Atalanta BC scores on penalty the goal of 2-3 during the Serie A football match between ACF Fiorentina and Atalanta Bergamasca Calcio at Artemio Franchi stadium in Firenze Italy, April 11th, 2021. Photo Andrea Staccioli / Insidefoto andreaxstaccioli

Me lamtumirën e Hakan Calhanoglu, i cili nuk rinovoi me Milanin dhe u bashkua me Interin në një transferim falas, klubi po kërkon një mesfushor të ri sulmues titullar.

Padyshim që ka shumë emra që vlerësohen nga drejtori teknik Paolo Maldini dhe ai sportiv Frederic Massara dhe midis tyre ekziston edhe ai i Josip Ilicic, një profil që nuk ka dalë kurrë përfundimisht nga radarët kuqezi.

Lajmi u raportua nga Tuttosport i cili shpjegon se slloveni është shumë i vlerësuar, si dhe për teknikën e tij, gjithashtu për faktin e të qenit një lojtar i cili nuk ka nevojë për kohë për t’u pershtatur në Serie A dhe për këtë arsye është tashmë i gatshëm të përdoret titullar.

Massara është një admirues i madh për ish-lojtarin e Palermos, pasi ai është gjithashtu një mesfushor sulmues i aftë për të siguruar një numër të caktuar të golave ​​dhe është në gjendje të luajë si prapa qendërsulmuesit, ashtu edhe në të djathtë.

Në ekipin kuqezi ka dy reflektime mbi sllovenin: e para ka të bëjë me moshën duke pasur parasysh që Josip është një lojtar i vitit 1988 dhe në sezonin e fundit te Atalanta kishte disa probleme fizike shumë.

Reflektimi i dytë, përsëri sipas Tuttosport, është i një natyre teknike: vitin e kaluar, Ilicic në fakt ka luajtur më pak se ato të mëparshmit, me Gasperini i cili shpesh ka preferuar lojtarë të tjerë ndaj tij.

A nuk është ai një futbollist në fazën e rënies? Te Milani nuk janë plotësisht të bindur as për vlerësimin e Atalanta që kërkon nga 8 deri në 10 milion euro per kartonin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu