TS | “Gostia sezonale nis! Tavolina mbushet”… Kalendari armik por edhe miq: ja motivi

Tani bëhet serioze. Calabria gjithashtu e shkruajti ditët e fundit… ne rrjetet sociale!

Lazio, Liverpool dhe Juventus: Sezoni (real) i Milanit fillon nesër. Sepse futbolli i gushtit është një gjë tjetër. Sigurisht, kjo vlen, por është një gjë tjetër.

Siç thekson Tuttosport, dy javët e para të kampionatit dhanë disa indikacione, por merkato më pas ndryshoi disa pjesë në të gjitha ekipet dhe viti i vërtetë do të fillojë këtë fundjavë.

ÇFARË MALI! – Milani filloi fuqishëm me dy fitore në po aq ndeshje (kundër Sampdoria dhe Cagliari), por tani niveli është ngritur.

Në tetë ditët e ardhshme, në fakt, kuqezinjte do të përballen me një mal të vërtetë për t’u ngjitur. Shumë i pjerrët, natyrisht. Nesër Lazio në San Siro, pastaj Liverpool në Anfield, pastaj ndeshja jashtë fushe ndaj Juventus: tre sfida që do të thonë shumë për ambiciet e skuadrës së Milanit.

Kalendari sigurisht nuk i dha Milanit një asist, por pikërisht nga këto turne forcash kalcifikohet karakteri i një grupi. Pioli e di mirë këtë, dhe ai do të duhet të përdorë forcën dhe energjinë e tij në funksion të angazhimeve të tjera delikate midis Serie A dhe Champions League.

Ibrahimovic dhe shokët e tij të skuadrës janë gati: pasi kane shtruar tavolinen, tani janë pjatat kryesore. Gostia sezonale po fillon!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu