TS | Faivre rebelohet dhe i jep asist Milanit, ja çfarë mungon për mbylljen e akordit

Romain Faivre është objektivi numër një i Milanit për merkaton.

Por duhet nxituar. Sepse koha po mbaron dhe seanca e tregut të transferimeve verore po përfundon.

Maldini dhe krahu i tij i djathtë, Massara, kanë disa ditë për të përcaktuar operacionin me Brest, i cili nuk e mori mirë revoltën e francezit.

Faivre, në fakt, pavarësisht thirrjes, ka vendosur të “ndahet” me klubin e tij dhe të mos marrë pjesë në udhëtimin në Strasburg, duke e zemëruar klubin e Brestit, i cili tani, me të drejtë, mund edhe ta gjobisë.

Siç raportohet nga Tuttosport, kërkesa për kartonin është 15 milion euro në para të gatshme: Milani, pas një oferte fillestare prej 10 milion plus bonus, ngriti deri në 12 milion menjëherë plus 3 bonuse të ndryshme.

Brest gjithashtu dëshiron një përqindje të rishitjes së ardhshme të lojtarit.

PRITJA – Sot do të jetë një ditë vendimtare për të kuptuar nëse marrëveshja mund të materializohet apo jo. Djali u ekspozua në një mënyrë vendimtare, duke shprehur dëshirën e tij për t’u transferuar në Milano.

Pioli ka dy muaj që pret një lojtar me karakteristika të caktuara, një profil i trashë që mund të kompletojë repartin e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu