TS – Calabria dëshiron rinovimin sa më shpejt! Kërkesa dhe pozicioni i Milanit

Siç raportohet nga Tuttosport, Davide Calabria është gjithashtu midis lojtarëve, kontrata e të cilëve skadon në vitin 2022.

Tani për tani përparësia e klubit është të rinovojë kontratën për Donnarumma, Ibrahimovic dhe Calhanoglu, marrëveshje që nuk do të jenë më të vlefshme për qershorit.

Më pas do të jetë radha e Franck Kessie dhe Calabria.

Calabria – që së fundmi është operarua – dëshiron të qëndrojë në Milano dhe dëshiron ta mbyllë çështjen e rinovimit relativisht shpejt.

Mbrojtësi kuqezi aktualisht fiton 1.1 milion euro: kërkesa e lojtarit është 2 milion euro. Klubi duhet ta kënaqë atë, gjithashtu sepse Calabria luajti (para dëmtimit) sezonin më të mirë të karrierës së tij…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu