Tronditja në kavilje, Saelemaekers do të rikuperojë në kohë rekord

Trauma në kyçin e këmbës së Alexis Saelemaekers nuk është serioze dhe së shpejti duhet të jetë në dispozicion të Stefano Pioli dhe stafit të tij.

Goditja e marrë nga Bakayoko në përplasjen e sfidës Napoli-Milan ishte vetëm një tronditje e fortë dhe asgjë që mund të çojë në një dëmtim të gjatë.

Sipas asaj që u raportua këtë mëngjes nga La Gazzetta dello Sport, anësori belg mund të zgjidhë problemin brenda një jave, në mënyrë që të humbasë vetëm dy ndeshje (ndaj Lille dhe Fiorentina).

Lajm i mirë për Milan i cili duhet të bëjë pa – siç e dimë të gjithë – edhe Zlatan Ibrahimovic dhe Rafael Leao.

Ish-futbollisti i Anderlecht është bërë titullar, duke qenë themelor në tabelën e shahut të Pioli, i cili gjithmonë është përqendruar tek ai në ndeshjet më të rëndësishme.

Në pritje të kthimit të tij do të ketë vend për Samu Castillejo, i cili do të duhet ta shfrytëzojë në maksimum këtë mundësi për të rikuperuar vendin te Milani dhe për ta vënë trajnerin në vështirësi.

Por, sidomos për t’i treguar drejtuesve se më e mira e tij ende nuk ka ardhur, pasi në janar me paraqitjet e deritanishme është me valixhe në duar.

Ditët e fundit, thashethemet për një lamtumirë të mundshme në janar janë bërë gjithnjë e më këmbëngulëse: ka ardhur koha që spanjolli t’i heqë ato larg.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu