Trevisani: Paqueta ka karakteristika te ndryshme nga Kaka, ngjan me shume me Lamela!

Ricardo Trevisani gazetar i Sky Sport ka folur per afrimin me te ri te Milan Paqueta dhe vendosjes se tij taktike:

Idea ime eshte se Gattuso do kerkoje te zevendesoje Bonaventura me Paqueta pra braziliani te luaje ne mesfushe ne rolin e Jack, ose dhe nje tjeter rol eshte pas Higuain me Suso dhe Calhanoglu ne krahet e sulmit. Paqueta ka karakteristika te ndryshme nga Kaka me shume ngjason me Lamela per disa gjera, eshte i forte fizikisht dhe eshte nje numer 10 qe hyn shume ne lojen sulmuese dhe shenon me shume se Lamela – eshte shprehur Ricardo Trevisani per Sky Sport!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu