Tre ekipe “big” pas Donnarumma! Milani dhe Raiola vazhdojnë mundjen e dorës

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, rinovimi i Gianluigi Donnarumma gjithmonë zë vendin në qendër të kuqezinjve.

Për momentin situata është e ndaluar, me Milanin që ofron 7.5 milion euro neto në sezon, por Raiola po kërkon 10 me vetëm një kontratë dy-vjeçare.

Për më tepër, ekziston problemi në lidhje me klauzolën e lirimit, të cilën agjenti dëshiron të përfshijë në kontratë (45 mln euro po nuk u arrit pjesëmarrja në Champions)

Milani beson se në fund tymi i bardhë do të arrijë, por kthesat nuk përjashtohen.

Në këtë drejtim, siç raportohet nga gazeta Corriere dello Sport, Manchester United, kundërshtari i ardhshëm në Europa League, do të monitoronte situatën me shumë kujdes.

Por, duhet patur kujdes gjithashtu nga Chelsea dhe PSG, të cilët prej kohësh kanë Donnarumma në sytë e tyre.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu