Transfermarkt azhornon vlerat! Milani parakalon Romën. Kosto e kartonëve kuqezi

Transfermarkt ka azhornuar vlerat e lojtarëve. Sipas portalit të specializuar, vlera totale e skuadrës së Milanit është 508.80 milion euro.

Klubi kuqezi është kështu në vendin e katërt, përpara Romës (386.85 milion), por prapa Napolit (533 milion), Inter (618.30 milion) dhe Juventus (678.10 milion).

Ka shumë lojtarë të Djallit, të cilët janë rritur që nga azhornimi i fundit.

Siç pritej, Franck Kessie ka parë që vlera e tij të përmirësohet. Protagonisti i një sezoni të shkëlqyeshëm, tani vlen 50 milion euro (+10) dhe kështu e vendos veten në vendin e dytë, pas Gigio Donnarumma, i cili mbetet i qëndrueshëm në 60 milion.

Prapa portierit të lindur në 1999, së bashku me Theo Hernandez, në vendin e katërt është Ismael Bennacer, me 40 milion euro, pavarësisht ndalesës së gjatë për shkak të dëmtimit, i cili e ka mbajtur atë jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Menjëherë pas tyre janë Hakan Calhanoglu, me një vlerë prej 35 milion (më parë ishte 30), Ante Rebic dhe Sandro Tonali, me 32 milion euro.

Nga ana tjetër, vlera e Alessio Romagnoli ulet, tani me 30 (e mëparshmja prej 36), megjithatë më e lartë se ajo e Rafael Leao (28).

Davide Calabria (25) dhe Fikayo Tomori (20) gjithashtu rriten, duke paraprirë Alexis Saelemaekers (18), Brahim Diaz (14) dhe Simon Kjaer (10).

Hap prapa për Diogo Dalot, i cili e sheh vlerën e saj në treg të bjerë me dy milion. Mbrojtësi portugez tani vlen 10 milion euro, si Hauge dhe Samu Castillejo.

Ibrahimovic si Meite

Duke lëvizur nëpër renditje, në pjesët e poshtme, gjejmë, më në fund, Matteo Gabbia (9 milion), Kalulu (7 milion), Rade Krunic (6 milion), Zlatan Ibrahimovic (5 milion), Meite (5 milion), Mandzukic ( 1 milion), Daniel Maldini (800 mijë), Tatarusanu (700 mijë) dhe Antonio Donnarumma (300 mijë).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu