Transfermarkt – 11 më të shtrenjtët në Serie A: dy kuqezi

Transfermarkt, portali i specializuar në vlerësimet e lojtarëve, publikon rregullisht disa renditje për lojtarët e rinj ose legjendat më të shtrenjta në kategori të ndryshme.

Duke analizuar grupin e lojtarëve më të rëndësishëm në Serie A, ai ka përpiluar një top 11 të lojtarëve më të shtrenjtë në Itali.

Në portë është portieri kuqezi Donnarumma. Mbrojtje me katër: Theo, Skriniar, De Ligt dhe Hakimi.

Në mesfushë me dy Milinkovic Savic përkrah Barella. Pas Lautaro dhe Lukaku, më në fund, hapësira për Dybala dhe Chiesa.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu