Trajneri Pioli i dërgon sinjal të qartë Paolo Maldinit mbi merkaton!

Dy gola të shënuar, asnjë të pësuar dhe 3 pikë! Për Stefano Piolin debutimi në Serie A për këtë sezon mund të quhet i mirë.

Trajneri kuqezi foli në fund të ndeshjes Milan-Bologna për “Sky Sport” dhe MilanTV.

“Skuadra është mirë mendërisht dhe këmbët shkojnë në përputhje. Skuadra e njeh veten dhe di se si të ndihet mirë në fushë. U përballëm në një mënyrë pozitive, duke krijuar raste dhe duke vuajtur pak. Duhet të përmirësohemi në disa gjëra”.

“Kur ekipi punon, individët lartësohen. Ne kemi individualitete të rëndësishme, jo vetëm Zlatan por është e qartë se ai është një kampion. Ekipi di të sakrifikojë dhe di të rritet gjatë ndeshjes”.

“Duhet të jemi ambiciozë, të vazhdojmë të punojmë mirë dhe të rritemi. Vendi i gjashtë nuk është një qëllim i përshtatshëm për këtë ekip dhe ne kemi nevojë për të përmirësuar pozicionin tonë”.

“Milani është një ekip teknik me kampionë të mëdhenj, i ngjashëm me vitin tim të parë te Lazio. Kemi ekip shumë të ri dhe kemi hapësirë ​​të madhe për përmirësim gjatë ndeshjes. Rritja është e rëndësishme dhe kjo duhet të na bëjë të punojmë seriozisht”.

Në fund, merkato, sigurisht: “Gjëja që ka rëndësi për mua është se kemi shumë mungesa në mbrojtje. Pavarësisht nga mosha e lojtarëvet, Milani duhet të marrë lojtarë cilësorë. Shpresoj që nga tani deri më 4 tetor do të jemi në gjendje të luajmë të gjitha ndeshjet e planifikuara dhe klubi do të ndërhyjë nëse do të krijohet mundësia”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu