Trajneri i Verona-s: Nuk kam fjalë për sot, Milani e meritoi totalisht. Rrallë kam parë…

Ivan Juric foli për kanalet zyrtare të klubit të Verona-s pas humbjes kundër Milanit.

Sa merita ka Milani në këtë rezultat përfundimtar?

“Ne duhet t’u japim meritë kundërshtarëve sot. Ata bënë më mirë se ne, ndërsa nuk krijuan shanse të mëdha. Unë i shijova njëzet e tridhjetë minutat e fundit, në të cilat ekipi nuk u dorëzua dhe mundi ta rihapte.

Këtë herë, megjithatë, merita qëndron e kundërshtarit dhe i duhet pranuar: pashë një ekip të fortë, me lojtarë me një dinamizëm që kam parë rrallë herë”.

A kishte edhe ndonjë lodhje fiziologjike?

“Me siguri! Kur nuk je 150% e ke të vështirë të garosh kundër këtyre ekipeve. Por djemtë dhanë gjithçka. Ata bënë mirë. Ne gjithashtu bëmë shumë gabime teknike në kundërsulme, por merita të mëdha për kundërshtarët.”

Kush hyri sot bëri mirë.

“Sot të gjithë hynë mirë. Më vjen keq pak sepse mund ta kishim rihapur, por Milani e meritoi fitoren. Unë kam pak për të fajësuar ekipin tim: më vjen keq sepse ishte një mundësi e mirë, por personalisht më hap pak edhe sytë për diskutimin e trëndafilave…! Nuk duhet fluturuar”.

VERONA, ITALY – AUGUST 25: Hellas Verona head coach Ivan Juric looks on during the Serie A match between Hellas Verona and Bologna FC at Stadio Marcantonio Bentegodi on August 25, 2019 in Verona, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Sidoqoftë, po kaloni një sezon të shkëlqyeshëm.

“Djemtë janë të mrekullueshëm: në fund të fundit nëse nuk e keni këtë shpirt rrezikon të humbësh, përkundrazi ne krijuam mundësi deri në fund. Ne jemi afër objektivit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu