Trajneri i Verona-s nuk gënjehet nga Milan-Lille dhe e quan Ibrahimovic “Top Player”!

Trajneri i Hellas Verona, Ivan Juric, paraqet ndeshjen kundër Milanit në një konferencë për shtyp: deklaratat e tij.

BILANCI – “Nëse flasim për ndeshjen e fundit, ka pasur momente pozitive dhe të tjerë shumë negativë si performancë. Unë mendoj se është normale edhe nëse nuk më pëlqen: shumë lojtarë të rinj po luajnë, disa nuk janë mësuar të bëjnë tre ose katër ndeshje me radhë, ka pasur dy golat dhe momentet e tjera kur gjërat nuk shkuan mirë ”.

PENALLTIA NDAJ MILAN – “Unë mendoj se nuk ishte, madje kjo ishte një ndeshje e çuditshme”.

IBRAHIMOVIC – “Ai i befasoi të gjithë, unë u befasova nga loja që po zhvillon: nuk e prisja që të ishte aq e freskët.

Milani ka ngritur cilësinë në krahasim me më parë, ata luajnë një futboll shumë modern dhe vrapojnë shumë: duket si një ekip i shëndetshëm”.

“A do ta doja Ibrahimovic në ekip? Sigurisht! Për mua Milani është një lojë e shkëlqyer: nëse i lini të luajnë, ata luajnë, nëse i mbyllni ata e gjejnë Ibra me topin e gjatë, ata kanë një mijë zgjidhje.

Ai bën gjënë e duhur, si Kalinic kur mbron.

Ibra ende bën ndryshimin, në lëvizjet e tij, në teknikën e tij dhe në shpirtin e tij: ai është ende një lojtar i lartë, natyrisht që unë do të doja”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu