Trajneri i Venezias ben humor pas humbjes: Fajin e ka Pioli sepse pas minutës së 60’…

“Për 99% të njerëzve e kemi humbur tashmë, ne duhet të përpiqemi t’i kundërvihemi të gjitha armëve të tyre, por gjithashtu të mendojmë se si t’i lëndojmë. Nëse planifikojmë të luajmë një lojë mbrojtëse do të luajmë 90 minuta si spektatorë… Milanit nuk i rrihet mbrapa, sepse goli vjen. Duhet te jemi perfekte, ata jo perfekte dhe te kem edhe fatin me vete…”

Parashikim me i sakte sa nuk ka ai i Paolo Zanettit, trajnerit te Venezias, nje dite perpara ndeshjes.

Ai qe pranoi se ka pasur edhe poster te Zlatan Ibrahimovic ne dhomen e tij, por qe del i humbur nga San Siro. Ja si e komenton per Dazn…

“Ne bëmë më të mirën që mund të bënim. Ne donim të bënim shumë gjëra të tjera, por pastaj është shumë e vështirë të bësh gjëra të caktuara me ekipe që kanë vlera absolute të jashtëzakonshme … Për 60-70 minuta ne ishim në lojë; atëherë Pioli duhej të vendoste 3-4 kampionë sepse po kalonte një moment të keq (qesh)”.

Për ndeshjen: “Këtë lloj ndeshjeje ne duhet të luajmë me organizim, duke kaluar zemren mbi pengesën. Duhet gjithashtu pak fat”

Për performancën: “Ekipi bëri gjithçka që kërkova në fazën mbrojtëse, duke shpenzuar shumë dhe duke qenë më pak i kthjellët me topin. Më shumë se guxim”.

Për ndjenjat e tij: “Emocion i bukur, i jashtëzakonshëm. Për mua është diçka e jashtëzakonshme: 5 vjet më parë isha duke stërvitur paraterinjte e Reggiana dhe tani jam në San Siro, më pëlqeu dhe shpresoj në të ardhmen të jem në gjendje të propozoj diçka ndryshe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu