Trajneri i Sassuolos i mahnitur nga Milani: Humbëm edhe ndaj Interit por me kuqezinjtë…

Trajneri i Sassuolo Roberto De Zerbi u intervistua nga Sky Sport në fund të ndeshjes kundër Milanit këtë pasdite. Këto janë deklaratat e tij pas humbjes 2-1.

Sa zemërim ka për golin e pësuar në fillim pas 6 sekondash?

“Më ndihmoni ta them. Kjo është një pyetje perfekte, po e pyesim edhe tani veten. Ne mund të humbasim me këtë Milan, kaq të vëmendshëm dhe me kaq shumë vetëvlerësim, por ajo që na bën të zemërohemi është se kemi pësuar gola shumë lehtë.

Atëherë gjithçka bëhet shumë e vështirë. Nuk po e them që të jem moralist, por humbja sot është faji im. Ka disa lojtarë që nuk e shohin veten aq të fortë sa unë i shoh, të tjerë që nuk hyjnë me qetësi.

Padyshim që kërkoj shumë nga dikush, shoh dikë më të fortë se sa është dhe me këtë del në pah qetësia e tepërt që kemi.

Duhet ta analizoj mirë. Me Milanin dhe Interin është e qartë që mund të humbësh. i shoh djemtë e mi më të bukur se sa ata e shohin veten e tyre”.

Çfarë do të bësh? “Unë nuk i kam dashur rregullat si fëmijë, mbase duhet të lihen më të qetë. Ata janë djem shumë seriozë, kanë qëndrimin e duhur, duhet vetëvlerësim. Të mos kujdesesh për gabimet dhe të luash pa frikë është një nga parimet e mia më të rëndësishme. Pastaj nëse i shënojmë vetes, është e drejtë që duhet të bëj disa pyetje”

A ju bëri më shumë përshtypje Milani apo Interi? “Milani më bëri përshtypje sot me vetëvlerësimin e tyre, jo aq për lojën, por për vetëvlerësimin e tyre. Sot ata ndjehen të fortë dhe kjo duket”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu