Trajneri i Lille mban fort pikën: Mendova më të keqen, mos harroni se me cilin luanim!

Christophe Galtier, trajneri i Lille, u duk i kënaqur pas barazimit 1-1 ndaj Milanit në Francë.

“Nuk ishte aspak e lehtë sot! Milani e dinte se pas ndeshjes së parë nuk mund të lejonte shumë hapësira dhe ashtu bëri. Ishte ndeshje e mbyllur dhe provuam me disa goditja nga jashtë zone”.

“Por, ekipi ka meritën e madhe që gjeti barazimin, sepse ai gol që pësuam sapo nisi pjesa e dytë mund të ishte fatal për të na tronditur dhe mund të kishte shkuar shumë keq”.

“Ju do të thoni që nuk fituam, natyrisht, duhet të përmirësohemi, por 4 pikë ndaj ekipit që kryeson kampionatin italian janë shumë dhe na bëjnë të mendojmë pozitivisht për të ardhmen”.

Edhe Jose Fonte, kapiteni i Lille pranoi se “ishte një natë e vështirë, ndaj një ekipi të shkëlqyer. Nuk ishte keq për ne që barazuam. Tani na duhet fitorja ndaj Sparta Prague dhe duam ta mbyllim diskutimin kualifikim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu