Trajneri i Hungarisë del zbuluar: Szobolszai-Milan? Nga ajo që jam në dijeni…

Marco Rossi, trajneri i Hungarisë, foli për ardhjen e mundshme të yllit Dominik Szoboszlai në Milano. Këtu janë fjalët e tij për Radio Punto Nuovo:

“Ai është një lojtar që e sheh zhvillimin e lojës shumë mirë dhe vrapon shumë.

Ka një teknikë të shkëlqyeshme, por duhet të përmirësohet në fazën mbrojtëse, pavarësisht se është më i përkushtuar në sulm.

Nëse ai mund të vinte në Itali do të përfundonte rritjen në një kohë të shkurtër.

Szoboszlai ishte shumë afër Milanit me Ragnick, por Napoli gjithashtu ishte i interesuar. Kush e di! Ndoshta që në muajt e ardhshëm nuk do të transferohet në Serie A”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu