Trajner personal, terapi dhe mjeku më i mirë! Milani “kujdeset” për Ibrahimovic

Kur Zlatan Inrahimovic u dëmtua gjatë ndeshjes Juventus-Milan, ai po mendonte për diçka sigurisht më pak problematike.

Në fillim qendërsulmuesi i kishte siguruar të gjithë, por më pas në ditët në vijim erdhi vendimi i dhimbshëm për të kapërcyer Kampionatin Evropian me Suedinë e tij për tu rikuperuar më mirë.

Duhet të kuptojmë se cila do të jetë koha e rikuperimit të tij në funksion të fillimit të sezonit të ardhshëm.

Pyetja është e një rëndësie parësore për kuqezinjtë, të cilët në një farë kuptimi drejtojnë tregun edhe në bazë të këtij faktori.

Drejtuesit presin që Ibra të jetë në gjendje të luajë të paktën gjysmën e ndeshjeve sezonale, por ata e dinë mundësinë që kjo të mos ndodhë.

Në atë pikë ai do të donte të merrte masa paraprake në treg, jo vetëm me një alternativë të përvojës, por edhe me një të ri për t’u rritur gjatë vitit.

Calciomercato.com raporton se Milani po bën gjithçka për t’i siguruar suedezit gjithçka që i nevojitet. Ibra kishte një fizioterapist dhe trajner personal në dispozicion në Milanello, ndërsa ai aktualisht është kthyer në shtëpi për të shijuar këto ditë pushimesh.

Më 15 maj, Milani, me një deklaratë zyrtare deklaroi se: “Zlatan Ibrahimovic u vizitua në Milanello nga Dr. Volker Musahl (UPMC Pittsburgh) pas dëmtimit të ndrydhjes së fundit në gjurin e tij të majtë që ndodhi në Juventus-Milan. Sipas indikacioneve të specializuara, lojtari do t’i nënshtrohet një trajtimi konservator gjashtë-javor”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu