Torino mban Pobega edhe pas këtij sezoni? Zbulohet ideja për të bindur Milanin

Zgjedhja e Milanit për të dërguar përsëri Tommaso Pobega në huazim duket se ka qenë e duhura. Në Torino mesfushori i ri po gjen hapësirë ​​dhe mund të rritet akoma pas sezonit të kaluar në Spezia…

Pas 16 minutash me një gol në debutimin e tij kundër Salernitana, ai luajti si në fitoren jashtë fushe kundër Sassuolo ashtu edhe në barazimin në shtëpi kundër Lazios. Trajneri Ivan Juric beson në të dhe mund ta ndihmojë atë të përmirësohet shumë këtë vit.

Trajneri kroat di të trajtojë talentet e reja.

Torino është i impresionuar pozitivisht nga Pobega dhe fillon të mendojë për të folur me Milanin për ta mbajtur atë ende me ta.

Është ende herët për të hyrë në negociata, por brenda pak muajsh menaxhmenti torinez mund të thërrasë Paolo Maldinin dhe Frederic Massara nëse performanca e mesfushorit të Triestes do të ishte veçanërisht e kënaqshme…

Sipas asaj që është zbuluar nga CalcioMercato.com, drejtori sportiv Davide Vagnati tashmë po mendon se si të fillojë një negociatë me Milanin. Qëllimi do të ishte rinovimi i huazimit, por këtë herë jo më të thatë, por duke futur një të drejtë blerje në favor të Torinos.

Është e vështirë për Rossonerët të pranojnë një formulë tjetër nga ajo e vendosur në sesionin e fundit veror të tregut, përveç nëse çmimi i blerjes përcaktohet në një shifër shumë të lartë.

Ndjenja është se Milani do të vlerësojë vetëm se çfarë të bëjë në fund të sezonit, duke vendosur nëse do të përqëndrohet te Pobega ose nëse do të hapë një shitje që në përgjithësi mund të gjenerojë një fitim të mirë kapital për buxhetin.

Ndërkohë, mesfushori i Triestes thjesht duhet të mendojë të bëjë më të mirën me fanellën e granatës, duke punuar shumë dhe duke ndjekur udhëzimet e Juric.

Por, kujdes! Sepse ideja Singo te Milani mund te materializohet. Mbrojtesi i djathte i dalluar i Torinos (23 vjec) pelqehet nga Maldini dhe Massara ndaj mund te perfshihet ne negociata sezonin tjeter…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu