“Tonalin do ta shohim në Botëror, Mancio do e merrte që në Euro. Sandro di të bëjë gjithçka dhe së shpejti prisni të shihni…”

Nga faqet e Tuttosport, Eugenio Corini, ish-futbollisti dhe trajneri italian, kaloi fjalë lëvdimi për mesfushorin e Rossonerëve Sandro Tonali:

“Ai është një lojtar i kombëtares! Unë do të them më shumë: Tonali lehtë mund të përfshihej në listën e atyre që shkuan në Kampionatin Evropian, më kujtohet Mancini.

Ai tashmë po e ndiqte kur ishte në Serie B te Brescia me mua. Fatkeqësisht viti i parë në Milano nënkuptoi që dikush e tejkaloi atë në hierarki, por nuk kam dyshim se do ta gjejmë në Kupën e Botës.

Eshtë e gjitha pjesë e një rruge natyrore, një rritje e bukur dhe graduale, ideale për një lojtar si ai i cili, të mos harrojmë, është vetëm 21 vjeç”.

“Ai është një lojtar i gjithanshëm, ai që përshtatet në mënyrë të përkryer në futbollin modern sepse di të kombinojë dy karakteristika: ato të krijuesit të lojës dhe ato të atij që shkon për të sjellë presionin ose hyn për të shkuar në goditje duke kërkuar për golin.

Ai gjithashtu ka këtë karakteristikë: e sheh porten me goditjen nga jashtë dhe tani që është mirë jam i sigurt se ai gjithashtu do të fillojë të shënojë me një rregullsi të caktuar”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu