Tonali ul rrogën ndjeshëm: “Gjest që meriton të theksohet! Mbi Kessie, agjenti ka kërkuar komisionin e lartë”

Gjesti i Tonalit nuk kaloi pa u vënë re. Mesfushori, për të lehtësuar mbylljen e negociatave për kthimin e tij te kuqezinjtë, ka vendosur të ulë pagën e tij.

Për të luajtur me Djallin, lojtari i datëlindjes 2000 ai gjithashtu humbi diçka nga xhepi i tij, dhe për këtë u vlerësua nga shumë.

Ndër të shumtët që kanë shpërblyer gjestin e djalit është Fabrizio Biasin. Gazetari shpjegoi për TMW:

“Tonali ka pranuar shkurtimin e vendosur nga Milani dhe heq dorë nga një pagë prej 4-500 mijë euro.

Shumë thonë se ai nuk kishte asnjë alternativë dhe mbase kjo është e vërtetë. Por në një botë të pakuptimtë si ajo e futbollit, ku, në vend që të humbasësh një euro, i drejtohesh gjykatave, kjo gjë meriton të paktën respekt dhe duartrokitje”.

Biasin vazhdoi më tej në temën e kuqezinjve duke adresuar çështjen e rinovimit të Kessie:

“Një gjë për Milanin ose më mirë dy. Për Kessie treni po kalon, me të vërtetë për dikë tashmë ka kaluar.

Me sa duket kërkesa e 6 milion eurove që kërkon komision agjenti u refuzua. Nëse është kështu, Milan duhet të mendohet përsëri: jo sepse Djalli nuk mund të bëjë pa Kessie në të ardhmen, por sepse vlera e kartonit të tij (minimum 50 milion euro) duhet të ruhet “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu