Tonali rrëfen “mjeshtrin” Ibrahimovic: “Ju nuk e dini, po kur i kërkoj këshilla Zlatanit…”

Një tjetër paraqitje e mirë e Sandro Tonali, i cili konfirmon periudhën e tij të mirë të formës edhe me fanellën e Italisë Under 21.

Mesfushori i Milanit dha dy këndore nga të cilat Azzurri shënuan golat që i lejuan ata të mposhtnin Bosnje Hercegovinën 2-1. Sandro është vendimtar si tek kuqeznjte ashtu edhe me ekipin kombëtar, duke pritur një telefonatë nga Roberto Mancini e cila nuk do të vonojë shumë…

Ndërkohë Tonali po shijon kohën e mirë dhe pas ndeshjes ai foli me mikrofonat e Rai Sport si më poshtë:

“Ne duhet të vazhdojmë në këtë rrugë. Në pjesën e dytë e komplikuam jetën tonë, është loja e tretë që luajmë së bashku dhe nuk e njohim akoma mirë njëri -tjetrin. Megjithatë ne jemi një grup i madh që integron lojtare të rinj.

Ne shpërdoruam shumë, mund ta kishim mbyllur. Të gjithë duhet të rriten. Shiriti është shumë i rëndësishëm, ekipi kombëtar ishte një ëndërr dhe unë jam i lumtur që jam kapiten i tij”.

Italia Under 21 do të përballet me Suedinë në ndeshjen e radhës. A do t’i japë Zlatan Ibrahimovic ndonjë sugjerim Tonali? Kjo është përgjigja e ish -talentit të Brescia:

“Sipas mendimit tim, ai nuk do të më japë këshilla. Ai bën gjithçka për të më përballur me pengesa dhe vështirësi, sepse këto gjëra më bëjnë të rritem.

Ai te këshillon në aspektet e duhura, por në të tjerat ai dëshiron ta bëjë të qartë se duhet t’i kapërcesh ato në mënyrë që të rritesh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu