TONALI: Milan, ëndrra-realitet, Maldini, telefonata me Gattuso, Ibra dhe e pamundura! Ju tregoj gjithçka!

Duke folur për kanalet zyrtare të klubit të Milanit, Sandro Tonali shprehu emocionet e tij të para si lojtar kuqezi. Një intervistë e bukur dhe që “zbulon” më shumë personazhin…

Ëndrra realitet…

“Ëndrra ime u bë realitet. Është nga ëndrrat që shumë fëmijë kanë. Vendosa ta postoj atë foto në Instagram sepse më dukej e përsosur ndërsa përshkruante momentin kur lashë ngjyrat kuqezi për të filluar një rrugë të re dhe tani kthehem në këtë ekip. Është një shenjë”

Image

Zgjedha e numrit 8…

“E zgjodha atë sepse ka një kuptim si mesfushor ashtu edhe si mesfushor i Milanit. Dikur mbahej veshur nga një lojtar që bëri historinë e Milanit, si Gennaro Gattuso. i telefonova dhe u përgjigj si një trajner duke më thënë që unë as nuk duhet ta kërkoja atë, që duhej ta merrja fanelën dhe të shkatërroja gjithçka”.

Image

Paolo Maldini…

“Si fëmijë e admiroja dhe një ditë shpresoja, maksimumi, të kisha mundësi të bëja një foto me të. Tani e gjej veten duke punuar së bashku. Një efekt i bukur të punosh përkrah një kampioni të Milanit. Është një ndjenjë e mrekullueshme”

Ekipi i ri…

“Milani është një ekip i ri por ata kanë dëshmuar se janë një grup i madh dhe një ekip i shkëlqyer. Ekziston kjo dëshirë për të krijuar. Mundësitë do të prezantohen dhe ato duhet të pranohen pa frikë”.

Image

Asist për Ibrahimovic…

“Ndoshta është më e lehtë të japësh pasime për atë që nuk gabon kurrë. Do të jetë shumë bukur të luash me të”

Raportet me lojtarët e kombëtares…

“Unë fola me Gigio, me Calabria dhe Romagnoli që janë miqtë e mi. Kemi kaluar një kohë të mirë së bashku në ekipin kombëtar dhe ata janë djem të rinj si unë. Më dhanë shumë këshilla dhe jemi gati për këtë aventurë të re”.

Letra që shkruajti si fëmijë…

“Kur isha 10 vjeç e shkrova atë letër, nuk e di se çfarë kisha në mendje (qesh). Sigurisht që ekzistonte dëshira për të punuar dhe për të dhënë 100%”

Një mesazh për fansat…

“Së bashku ne mund të bëjmë gjithçka, madje edhe gjërat e pamundura dhe ky Milani do të jetë në gjendje t’i bëjë ato”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu