“Tonali duhet pritur, e mbani mend Bruno Fernandes në Itali? Theo më kujton Serginho, Tomori të blihet”

Ariedo Braida, tani drejtues i Cremonese, foli për Gazzetta dello Sport në funksion të derbit të Milanos, duke qenë se ai e njeh mirë pasi kaloi një kohë të gjatë si drejtor sportiv i Milan së bashku me Galliani dhe Berlusconi.

MILAN – “Ardhja e Ibrahimovic dha një goditje elektrike në mjedis. Zlatan është një prijës, me mënyrën e tij të të bërit, ai akuzon të gjithë dhe të rinjtë kanë përfituar prej tij.

Kështu që rritja ka qenë e shpejtë. Baza tashmë është e mirë , ekziston një përzierje e mirë. Por për një kapërcim përfundimtar të cilësisë, duhen dy të tjerë me përvojë, të paktën një në mbrojtje, për të dhënë akoma më shumë bindje dhe vetëdije në dhomën e zhveshjes”.

THEO – “Theo Hernandez më kujton Serginho, kur ai niset në krah është e pamundur ta ndalosh. Calhanoglu është përmirësuar shumë gjithashtu. Ashtu si Leao, ai thjesht duhet të gjejë më shumë vazhdimësi, por është në rrugën e duhur. Dhe kjo gjithashtu vlen për Calabria dhe Hauge”.

TONALI – “Tonali ende ka nevojë për kohë. Në Brescia ai më bëri përshtypje, te Milani mbase fanella rëndon. Por ai duhet të presë. Në këtë drejtim, unë gjithmonë përdor shembullin e Bruno Fernandes. Në Serinë A ai kaloi nga Sampdoria dhe Udinese, u desh të kthehej në Portugali për të rilindur përsëri. Dhe shikojeni tani: ai është ylli i Manchester United”.

DONNARUMMA – “Ai është një nga portierët më të mirë në botë. Unë nuk do të hyj në meritën e rinovimit, por Milani duhet të përqendrohet tek ai. Edhe Tomori më pëlqen shumë, pa marrë parasysh sa është kosto: duhet të vlerësohet mirë fjalia e dikurshme e Ramaçioni (menaxheri historik kuqezi): “Mund të bëni një gabim me një blerje, por do të ishte problem nëse do ta linit një lojtar që ia vlen të largohej”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu