Tomori rrëfen telefonatën e Paolo Maldinit: “Kur agjenti ma tregoi…”

Sezoni i Milanit nisi mrekullueshëm dhe mbrojtësi anglez Fikayo Tomori është sigurisht një nga protagonistët që ka meritën. Ish-lojtari i Chelsea u intervistua ekskluzivisht nga FourFourTwo dhe është kthyer për të folur për transferimin e tij te kuqezinjte. Këto janë fjalët e tij:

“Kur dëgjova për herë të parë se ata më donin unë isha shumë i lumtur. Agjenti im më tha që Paolo Maldini u kontaktua dhe më pyeti nëse isha i interesuar, dhe natyrisht që isha. Nuk u befasova se u lakmova. U emocionova që erdha në Milano. Të gjithë e dinë që Milani ishte dhe është një klub i madh me një histori po aq të madhe”.

Tomori më pas shtoi në momentin e skuadrës: “Tani mendoj se ka një rindërtim në progres: ne kemi një ekip të ri, por edhe shumë lojtarë me përvojë që kanë fituar tituj dhe kanë luajtur në Ligën e Kampionëve.

Ka kohë që Milani nuk ka munguar në këtë kompeticion, kështu që për ne të kthehemi dhe për mua të jem pjesë e ekipit, është fantastike. Atmosfera është e jashtëzakonshme dhe të gjithë mezi presin të tregojnë se çfarë mund të bëjmë këtë sezon”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu