Tomori për “Times”: Madini, do të befasoj! Milani të mbush me krenari, kur hyra në muze… Ibra është me ne dhe kur mungon

Ka ardhur me shumë pikëpyetje por menjëherë e fitoi vendin e tij si titullar dhe tani duket i palëvizsshëm te mbrojtja kuqezi…

Fikayo Tomori dhe dha një intervistë për Times ku u ndal te përshtypjet në dhomat e zhveshjes, muzeu, figura e Maldinit dhe Ibrahimovic, por la diçka për të kuptuar edhe për të ardhmen.

“Para se të vija këtu fola me Paolo Maldini. Padyshim që e dija që Milani ishte një klub i shkëlqyeshëm, por kur mbërrita dhe shkova në muzeun Casa Milan, pashë të gjitha Topat e Artë, fotot e legjendave dhe futbollistëve të mëdhenj që kanë qenë këtu më parë, shtatë kupat e Champions League… Gjëja e parë që bëra ishte të habitesha dhe thoja me vete ëoë.

Kur shkoj në stërvitje dhe në Milanello shoh fotot e Shevchenko, Maldini, Kakà dhe Seedorf, dhe mendoj se të gjithë kanë qenë këtu dhe të gjithë u ulën në këto dhoma zhveshjeje, unë jam mbushur me krenari”.

Për Ibrahimovic: “Edhe kur nuk luan ai futet në dhomat e zhveshjes dhe flet sikur do ta niste ndeshjen me ne. Ai është motivues dhe ai motiv përfshin ekipin.

Kur Zlatan është afër, ju ndjeni praninë e tij: nuk është frikësues ose dekurajues, të gjithë duan të rrisin nivelin e tyre, doni të arrini atë nivel dhe të përmbushni pritshmëritë e tij”.

Për Paolo Maldinin: “Unë dua ta befasoj. Duket sikur një ditë si sulmues e gjen Cristiano Ronaldo ose Messi si drejtorin tuaj sportiv dhe i dëgjoni këto fjalë ose komplimenta për ju nga njëri prej tyre për ju.

Është çmenduri. Para çdo ndeshje, flas me Paolo, mnë thotë “hajde! Forca” dhe “bravo” në fund. Edhe kur nuk luaj mirë, gjithsesi vjen dhe më thotë bravo”.

Për të ardhmen e tij (ai është i huazuar nga Chelsea): “Për momentin më pëlqen të jem në Milano dhe te Milani, të luaj dhe ta kem këtë përvojë. Nëse qëndroj këtu më gjatë nuk e di, përpiqem të mos mendoj deri më tani. Kemi rrugë të gjatë për të bërë këtë sezon”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu