Tomori çmend rrjetet sociale! Gazetari anglez dorëzohet, gjysma e Premier e uron! Por, postimi i talentit të Chelsea me zemra kuqezi…

Të gjithë tifozët e Milanit kanë ende në sytë e tyre fitoren e madhe në Torino ndaj Juventusit edhe pse ndeshja e radhës vjen shpejt.

Kishte një paraqitje të nivelit të lartë të dielën në mbrëmje, ku është e vështirë të gjesh dikë nën notën 6.5.

Fikayo Tomori, një nga surprizat e mëdha të këtij Djalli befasues, ka tërhequr edhe një herë vëmendjen.

Pasi mbërriti në Milano me shumë pozitivitet, por edhe me një pikëpyetje të madhe, qendërmbrojtësi britanik me origjinë kanadeze po bën gjëra të shkëlqyera.

Gjithashtu ndodhi të dielën, një nga ndeshjet më të mira të sezonit të tij, ndoshta më e mira duke pasur parasysh qershinë mbi tortë të golit.

Djali nuk e hoqi atë buzëqeshje nga fytyra e tij gjatë gjithë lojës, duke shkuar kundër dhjetra gazetarëve që e intervistuan. Edhe pse dy ndeshje më parë ishte kritikuar.

Një shkëmb në mbrojtje, të dielën gjithashtu vendimtar në sulm.

Goli i parë me fanellën kuqezi ishte një hap i vogël drejt konfirmimit?

Matt Law, një gazetar i The Telegraph, është i bindur për këtë, i cili në Twitter tani ka konfirmuar dëshirën e Milanit për ta blerë Tmorin dhe foli për një kthim “të pamundur” në Angli.

Lojtari qendror sipas tij meriton një shans për ekipin kombëtar, në funksion të Kampionatit Evropian, por mbi të gjitha e ardhmja e tij do të jetë larg Londrës.

Ai e shkroi atë në profilin e tij në Twitter të hënën pasdite.

Pas ndeshjes së shkëlqyeshme të Milanit dhe paraqitjes së mbrojtësit kundër Juventusit, tani Fikayo (blerja e të cilit tashmë afron) duket me të vërtetë një hap larg firmës dhe kontratës së re.

“Duke pasur parasysh se sa mirë ka bërë në Milano, unë mendoj se Fikayo Tomori duhet të paktën të jetë në balotazh për një vend në skuadrën e Anglisë për Europian”, komentoi.

Po aq e qartë sa i përket qëndrimit të tij te Milani: “Kalimi i Fikayo Tomori te Milan vlerësohet tani si i pashmangshëm!”

Por, ka një tjetër detaj që nuk ka kaluar pa u vënë re dhe ka të bëjë sidomos me një tjetër lojtar të rritur te Akademia e Chelsea dhe që me disa zemra kuqezi kushtuar Fikayo Tomorit ka ndezur tifozët e Milanit dhe merkaton…

“Krenar për ty, vëllai im me një nënë tjetër! Pa fjalë”, shkruan sulmuesi Tammy Abraham në Instagram dhe në komentet poshtë postimit. Ai madje e ka shpërndarë edhe në story mesazhin.

Jo vetëm ai, por edhe Masoun Mount dhe shumë futbollistë të tjerë të Premier League kanë uruar Tomori, shtuar këtu edhe legjendën John Terry me duartrokitjet e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu