Tommaso Pobega ndez kuriozitetin e tifozëve! Kush është djaloshi që vjet u votua në “Top 11” Serie B

Pasi ka mbyllur me Tonali dhe ka zyrtarizuar Diaz, Milani vazhdon plotësimin e organikës dhe është pranë akordit me Chelsea për rikthimin e Bakayoko!

Por është një djalosh që po çmend tifozët nga kurioziteti dhe që ëndërron shpërthimin te ekipi kuqezi sa më shpejt!

I lindur në Trieste, i rritur te të rinjtë e Milanit, është një nga profilet më interesante dhe premtuese italiane, aq sa Maldini & Co i rinovuan kontratën deri në vitin 2025 pasi besojnë te djaloshi!

Pas moshave kuqezi, shkoi në huazim te Ternana dhe më pas te Pordenone, ku sezonin e shkuar arriti playoff që humbi ndaj Frosinone.

Image

Bilanci: 5 gola dhe 4 asist në 31 ndeshje dhe i përzgjedhur nga tifozët në “top 11” formacionin më të mirë të Serie B sezonin e shkuar.

Tani është kthyer në Milano dhe do të provojë shanset e tij. Pioli është kurioz ta shohë në fushë, ashtu si edhe tifozët. Mesfushor qendre ose në krah te mesfusha me 3, djaloshi pritet në aksion!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu