TMW – Ylli i Sassuolos nuk rinovon, Maldini dhe Massara nuhasin operacionin!

Vëmendja e medias në lidhje me merkaton e ardhshme të transferimeve të verës shpesh përqendrohet tek ata që do të lirohen në fund të sezonit, në mënyrë që të bëhen mundësi reale pa ndonjë kosto .

Por nuk janë vetëm lojtarët që skadojnë në qershor për tu folur. Sidoqoftë, ata që do të shohin marrëveshjet e tyre përkatëse të skadojnë në 2022 dhe të cilët janë ende larg rinovimit duhet të mbahen nën vëzhgim.

Risultato immagini per boga

Midis këtyre elementeve, të cilët mund të ndryshojnë ekip gjatë verës, ekziston një talent nga Sassuolo i cili duket se ka vendosur të gjejë një zgjidhje të re në të ardhmen dhe që pashmangshmërisht tashmë përbën lajm.

Lojtari në fjalë është Jeremie Boga, një anësor francez i cili ka qenë te Sassuolo për disa vjet, pasi klubi italian e peshkoi atë në akademinë e të rinjve të Chelsea.

Siç shkruan Tuttomercatoëeb.com, kontrata e Bogës që skadon në qershor 2022 mund të mos rinovohet.

Përshtypja është se Sassuolo nuk dëshiron ta mbajë kundër vullnetit. Lamtumira është sot një zgjidhje shumë e mundshme.

Në të kaluarën Milani u interesua shumë. Kushedi nëse kontatet nuk do të rinisin sërish.

Deri më sot, Boga vlerësohet midis 25-30 milion euro, por një vit para skadimit ai gjithashtu mund të blihet me shifra më të ulëta dhe më të përballueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu